Розвиток внутрішнього туризму в громадах Кіровоградщини

У Кропивницькому Державна агенція розвитку туризму спільно з ОДА провели регіональну конференцію для представників Кіровоградської, Вінницької, Полтавської та Черкаської областей.

У ній взяли участь очільниця області Марія Чорна, голова Державної агенції розвитку туризму (ДАРТ) Мар’яна Олеськів, а також представники ресторанного, туристичного бізнесу та закладів культури центральної України, інформує пресслужба ОДА.

У форматі діалогу присутні обговорили проблемні аспекти, з якими має справи бізнес, що розвивається у туристичній галузі. А головною метою заходу було створення при ДАРТі комісії з туризму з представників усіх регіонів країни. Вона буде виконувати функцію дорадчого органу, щоб Агентство мало тісну комунікацію не тільки з обласними адміністраціями, але й безпосередньо з бізнесом.

Я впевнена, що розвиваючи внутрішній туризм, прокладаючи та відновлюючи дороги до локальних атракцій, ми створимо імпульс для розвитку малого бізнесу в громадах. Це і кафе, і сувенірні лавки з крафтовими смаколиками, і навіть готелі. Тому я дякую Державній агенції розвитку туризму за роботу. Це дійсно важливо для регіонів», – сказала Марія Чорна.

За словами Мар’яни Олеськів, сьогодні Україна має на 20% вищий показник туристичного збору, порівняно з 2019 роком.

Це свідчить про те, що ті зусилля, які робить держава, туристичний бізнес, громади є недаремними. Окремо я наголошую на важливості в аспекті роботи над популяризацією туризму – спілкування з бізнесом, це є ключовим завданням», – сказала очільниця агенції.

Зокрема, Мар’яна Олеськів ознайомила присутніх із основними напрямками та завданнями, над якими працює ДАРТ, відповіла на запитання представників локального бізнесу, а також присутні обговорили напрямки співпраці на 2022 рік.