АгроЕкспо-2021 у Кропивницькому

В рамках ділової програми Міжнародної агропромислової виставки “АгроЕкспо-2021” у Кропивницькому аграрії обговорили функціонування ринку землі, який запрацював 1 липня 2021 року з першим заступником Міністра аграрної політики і продовольства України Тарасом Висоцьким. В дискусії брали участь перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко та нотаріус з Кропивницького Тетяна Балик.

Представник Держгеокадастру на початку форуму сказав, що мети – зробити ринок прозорим – досягли.

“Кожен охочий може зайти на сайт Держгеокадастру та подивитись на дані, починаючи з 1 липня 2021 року. По кожному кадастровому номеру можна дізнатись хто став набувачем тієї чи іншої земельної ділянки. Це безпрецедентна відкритість. Можна зорієнтуватись по цінах, які формуються на ринку землі . На сьогодні середня вартість по Україні – 45 тисяч гривень гектар. Максимум – 286 тисяч – це Київ. На сайті є велика кількість даних, які постійно оновлюються”.

Також на сайті є дані про продаж землі до 1 липня, розповів Анатолій Мірошниченко. “Ми свідомо опублікували їх станом на 30 червня 2021 року. Ви можете побачити, що до відкриття ринку землі у нас було більше 100 юридичних осіб і більше 1100 фізичних, які мали право власності на землю сільськогосподарського призначення. Тобто ринок існував, і ті, хто сповідували тезу про те, що буде колапс з настанням 1 липня – землі продавались й раніше. Наразі відновлена справедливість – паї людей були залучені до ринку, але правила стали менш ліберальними. Наразі вони більш жорсткі, тому масового продажу, якої побоювались, не сталось”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.