Бріфінг очільниці управління охорони здоров’я Оксани Макарук

Поточна ситуація із захворюваністю на коронавірусну хворобу в Кропивницькому стала темою планового брифінгу начальниці управління охорони здоров’я Оксана Макарук сьогодні, 21 вересня.
– Епідеміологічна ситуація у Кропивницькому контрольована. Щоденний приріст захворюваності у нас не дуже високий, але він є: якщо говорити за місто, то зафіксовано 5 випадків за минулу добу, – повідомила Оксана Макарук. – Наразі на стаціонарі із підтвердженим діагнозом ковід перебувають 20 осіб, серед них одна дитина, і одна особа, підключена до апарату штучної вентиляції легень. Поки що ситуація контрольована, але все ж спостерігаємо збільшення випадків захворюваності.
Водночас медики точно не розслабляються, вони готові працювати у посиленому режимі: у Центральній міській лікарні сформовано місячний запас медикаментів для безкоштовного лікування ковідних хворих разом із запасом дезинфікційних та засобів індивідуального захисту.
Особливу увагу Оксана Макарук приділила заходам з підсилення госпітальної бази Центральної міської лікарні, вжитих у поточному році. Вона нагадала про відкрите у лютому сучасне ковідне відділення на 25 ліжок, з реанімацією, з високим рівнем оснащення, зокрема є й томографом –  загалом відділення відповідає найвищим стандартам.
За словами Оксани Макарук, на ремонт та обладнання госпітальної бази Центральної міської лікарні було виділено понад 50 мільйонів гривень бюджетних коштів.
Одним із ключових завдань наразі залишається належне киснезабезпечення, яке, до слова, успішно виконується — на території лікарні встановлено велику ємність для зберігання кисню, є 4 кріоциліндри, 190 кисневих концентраторів, триває процедура закупівлі кисневого генератора. Ба більше, кожне ліжко має окреме кисневе забезпечення, лише на кисневу локальну мережу було витрачено 3 мільйони гривень. Такі жорсткі вимоги ставлять сьогодні перед медиками як центральні органи влади, так і керівництво міста.
Ні для кого не секрет, що специфічного лікування від коронавірусної хвороби немає, є лише симптоматичне, тому найдієвішим методом вберегтися від COVID-19 є вакцинація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.