Чому на Кіровоградщині найнижчий рівень захворюваності на COVID-19

Попри те, що сусідні регіони вже палають, до Кіровоградщини хвиля  не докотилася. Біля приймального відділення головної “ковідної” бази Кропивницького – ні ажіотажу чи навіть пожвавлення.

За словами головного лікаря Центральної міської лікарні Олександра Артюха, станом на 20 жовтня у лікарні – біля 70 “ковідних” хворих, що становить біля 30% від заповнюваності ліжок.

Медики сподіваються, що як і навесні, медичного колапсу в лікарнях не буде і запевняють, що у місті достатньо медичного персоналу,  потужностей лікарні.

Розповсюдження хвороби гальмують передусім жорсткі обмеження у міському транспорті – певні у міськраді Кропивницького.

Комунальні автобуси і тролейбуси їздять напівпорожніми. На зупинках – черги. Люди невдоволені, але вже звикли і змирилися.

Черги і біля центрів вакцинації. Попри те, що місто у “жовтій” зоні і особливих обмежень невакциновані поки  не відчувають – кількість охочих  щепитися зросла утричі.

Наразі третина містян вже  щеплені. З них значна частина – літні люди. Пенсіонерів вакцинують просто біля їхніх будинків. Для цього були організовані виїзні пункти вакцинації в комунальному транспорті, які виїжджали саме в мікрорайони приватного сектору, де мешкає переважна більшість населення пенсійного віку. Це теж рятує лікарні від напливу пацієнтів – припускають в міському управлінні охорони здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.