Чому на Кіровоградщині найнижчий рівень захворюваності на COVID-19
Попри те, що сусідні регіони вже палають, до Кіровоградщини хвиля не докотилася. Біля приймального відділення головної “ковідної” бази Кропивницького – ні ажіотажу чи навіть пожвавлення.
За словами головного лікаря Центральної міської лікарні Олександра Артюха, станом на 20 жовтня у лікарні – біля 70 “ковідних” хворих, що становить біля 30% від заповнюваності ліжок.
Медики сподіваються, що як і навесні, медичного колапсу в лікарнях не буде і запевняють, що у місті достатньо медичного персоналу, потужностей лікарні.
Розповсюдження хвороби гальмують передусім жорсткі обмеження у міському транспорті – певні у міськраді Кропивницького.
Комунальні автобуси і тролейбуси їздять напівпорожніми. На зупинках – черги. Люди невдоволені, але вже звикли і змирилися.
Черги і біля центрів вакцинації. Попри те, що місто у “жовтій” зоні і особливих обмежень невакциновані поки не відчувають – кількість охочих щепитися зросла утричі.
Наразі третина містян вже щеплені. З них значна частина – літні люди. Пенсіонерів вакцинують просто біля їхніх будинків. Для цього були організовані виїзні пункти вакцинації в комунальному транспорті, які виїжджали саме в мікрорайони приватного сектору, де мешкає переважна більшість населення пенсійного віку. Це теж рятує лікарні від напливу пацієнтів – припускають в міському управлінні охорони здоров’я.