Чому у дитячої обласної лікарні проблеми з фінансуванням

– НСЗУ, переглядаючи пакети послуг, зробило коригування фінансування у вересні. І нам зменшили фінансування на 6,6 мільйона, – каже генеральний директор Кіровоградської обласної дитячої лікарні Василь Хорощак. – Цієї суми нам не вистачає до кінця року.

Зі слів пана Хорощака, позиція НСЗУ така, аби медзаклад сам заробляв, надаючи платні послуги.

– Враховуючи скорочення, нам щомісяця перераховуватимуть 5 мільйонів, – розповідає гендиректор обласної дитячої лікарні.  – 2,4 млн грн, вони кажуть: ”Ви повинні заробити”. З одного боку кажуть: “Усе буде безплатно, ми гарантуємо”, а з іншого боку: “Заробляйте платними послугами”.

У медзакладі понад 600 працівників і з 1 жовтня кожен із них піде у двотижневу відпустку за власний кошт. Таке рішення прийняли на загальних зборах медзакладу, аби, як кажуть “вижити до кінця місяця”. Також очікується і скорочення, які торкнуться і медсестер, і лікарів.

Як зазначає пан Хорощак, у НСЗУ кажуть, що в них немає бюджету. А все тому, що медреформа була розрахована на те, що 5% ВВП буде витрачатись на медицину, а в реальності цей відсоток значно менший.

На місяць медзакладу не вистачає 1,5 млн грн лише на заробітну плату. Про безплатне лікування хворих, як декларує НСЗУ, взагалі не йдеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.