Чому в дитсадку немає внутрішніх вбиралень

У Кіровоградській області дві школи та 11 дитсадків не мають внутрішніх вбиралень. Один із цих закладів – дитячий садок у селі Залізничне Вільшанської громади Голованівського району. Там внутрішньої вбиральні немає понад пів століття.

Дитсадок у Залізничному відвідують восьмеро дітей. Найменшій – півтора роки, старшій – шість. Через відсутність внутрішнього туалету діти користуються горшками, розповіла директорка дитсадка Людмила Руденко:

Незручності є. Виносимо це все у вуличний туалет, потім горщики дезінфікуємо”.

Вуличний туалет, що розташований у дворі дитсадка – дерев’яний.

За словами директорки, вбиральні в приміщенні немає через відсутність централізованого водопостачання і водовідведення:

Від свердловини до садка проклали трубу. Почали робити проєкт водопостачання і водовідведення. Чекаємо, коли вже піде вода зі свердловини, заведемо її всередину будівлі. Це триває десь півтора місяці, довго чекали водонапірну башту”.

Свердловину для водопостачання з 2020 року будують на околиці села. За словами старости села Володимира Миколюка, водонапірну башту встановлять на свердловину і під’єднають до трубопроводу, прокладеного до дитсадка, коли з’являться гроші. Їх заклали в бюджет громади: ”Селищна рада виділила для цього півтора мільйони гривень. Для того, щоб провести воду в дитсадок, треба 17 тисяч. Дитсадок забезпечать водою, коли зроблять основний водогін”.

Заступник начальниці обласного департаменту освіти Володимир Таборанський розповів, що на облаштування внутрішнього туалету в дитсадку сала Залізничне треба 100 тисяч гривень:

Громада вже вирішила питання зовнішніх мереж, до садочку підвели труби, якими надходитиме і відходитиме вода. 100 тисяч потрібні для внутрішніх робіт з облаштування вбиральні і комунікацій на території садка”.

За словами Володимира Таборанського, облаштувати внутрішній туалет у дитсадку Залізничного мають до кінця 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.