Діти, народжені серцем
Вересень у родині Холодовських почався жваво. Відправили на навчання сім школярів, одного студента, а іще трьох – в дитсадок. Більшість із цих дітей познайомились з мамою і татом, а також домашнім затишком, лише рік тому.
У 2011 році вчителька і мама трьох дітей Юлія Холодовська вирішила взяти під опіку ще двох хлопчиків. Шлях до цього був нелегкий: чоловік був категорично проти, хвилювалась як сприймуть це діти. Але родина таки наважилась і не пожаліла. Зараз Юля впевнена, що до такого рішення їх підвів Бог.
Згодом вона стала тренером для батьків і очільницею ГО «Відповідальне батьківство», яка об’єднала прийомних батьків і усиновителей нашого міста, а в 2019 спільно з “Асоціацією жінок «Дія»” розпочали проєкт «Діти, народжені серцем» задля подолання сирітства. Представниці проєкту вирішили підтримувати сім’ї, які наважаться на всиновлення: як юридичні консультації, організація різноманітних заходів, просто спілкування.
Сама ж Юля завжди виступала за сімейні форми влаштування дітей, але проти дитячих будинків сімейного типу.
«Десять дітей в одній сім’ї, з непростим минулим, з травмами, з порушеною прив’язаністю, з педагогічною запущеністю – це неймовірно складно, в першу чергу, для самих дітей. Їм потрібно більше підтримки, допомоги в навчанні, тиші, спокою, більше любові і часу, чим це можуть дати двоє батьків. Іще травмовані діти, які зібрались волею долі під одним дахом, повинні якось ужитись з іншими травмованими дітьми, а це ой як не просто», – вважає вона. Іще у нас в країні дуже не вистачає професійної підготови таких батьків і кваліфікованої підтримки. Тому, на жаль, багато прикладів вигорівших, розчарованих і зневірених батьків-вихователів.
Тому у 2018 категорично відкинула пропозицію створити дитячий будинок сімейного типу і «працювати мамою».
Змінила ситуацію дружба з іншою «професійною мамою» Анжелою Діордіцею, які в 2017 році ризикнули і прийняли в сім’ю 9 дітей. Дивлячись на їх досвід і на те, як змінюються і зцілюються їх діти, у 2020 все ж таки наважились збільшити свою родину і юридично оформитись як дитячий будинок сімейного типу.