Хто без дозволу видобуває надра у Кропивницькому?

Про буро-вибухові роботи на родовищі Кіровоградське (Сухокліївське)  повідомили власні джерела в Кропивницькому і Державній службі геології та надр України.

З Кропивницького повідомляють про колективне звернення від жителів села Соколівське (сусіднього з обласним центром і кар’єром) до сільської голови Інни Завірухи. Соколівчани просять захистити від кар’єру і “не надавати у власність чи оренду будь-яких земельних ділянок цьому підприємству та пов’язаним з ним юридичним та фізичним особам”.

В Єдиній системі місцевих петицій реєструється петиція до міського голови Кропивницького Андрія Райковича “Незаконна робота кар’єру в с.Соколівське/м.Кропивницький”. Станом на 20.10.2021 під нею – 454 підписи (для розгляду потрібно 450).

Подробиці дізнаємося з коментаря сільської голови Інни Завірухи:

У них немає дозвільних документів на видобуток, немає законної оренди землі під їх дробильними установками. До речі, ми проти – сільська рада і депутатський корпус – надавати їм цю землю в оренду, тому що їх дробильні установки шкодять екології і заважають нашим жителям”.

ВАТ “Кіровоградський кар’єр” втратило право видобувати граніт ще з 2014 року. Тоді компанії зупинили дію спецдозволу за поданням Міністерства доходів та зборів України, оскільки вона понад 6 місяців не сплачувала ренту за користування надрами. Посадовці Держгеонадр давно в курсі ситуації і неодноразово інформували силовиків про відсутність у кар’єра спецдозволу на користування надрами. Станом на дату завершення дії спецдозволу в 2017 році порушення, які стали підставою для зупинення спецдозволу – так і не було усунуто: ВАТ “Кіровоградський кар’єр” не сплатило ренти за користування надрами.

Чому ж, попри несплату податків, кримінальні справи, сигнали від Держгеонадр, недопуск до перевірок ДЕІ, півмільярдні збитки, масові протести і звернення громадян – в кар’єрі на Кіровоградському родовищі тривають вибухи?

Чому, доки одні компанії купують спецдозволи, сплачують ренту, переходять на 100% білу заробітну платню – інші спокійно генерують альтернативні потоки, а особливо ініціативні мешканці за дивних обставин відмовляються від свідчень проти самовільного видобутку?

Чому і як щебінь, виготовлений з видобутого без дозволів каменю, сплати ренти та інших податків, потрапляє на ринок?

Допомогти  знайти відповіді на ці питання, імовірно, міг би власник ТОВ “Гранторг” Володимир Дубівка або його бізнес-партнер Олександр Крившенко (екс-депутат Кіровоградської обласної ради). За даними YouControl, пан Дубівка є засновником низки компаній, які очолюють Олександр Крившенко, Олена Крившенко і Олег Зайцев.

Окрім цього, повного тезку Володимира Дубівки – полковника Дубівку Володимира Володимировича вказано очільником Кіровоградського відділення навчально-наукового інституту заочного навчання Національної академії внутрішніх справ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.