Хто має оплачувати профогляд вчителів

Перед початком навчального року вчителі та інші освітяни проходять щорічний медогляд. Але не всі працівники в рівних умовах: для когось профогляд безкоштовний, інші – платять за нього самостійно і це обходиться в кругленьку суму.

«Медогляд і бактеріологічне дослідження обійшлись мені дорожче ніж торік, – розповідає  вчителька одного із сіл Кропивницького району, яка просить не називати її ім’я. – Платила все по тарифах. Медогляд вийшов близько 300 гривень і 300 гривень – бактеріологічне дослідження. Плюс комісія банку, адже платила я офіційно на рахунки. Тобто я фактично заплатила понад 600 гривень зі своєї кишені, щоб мене допустили на роботу. Того току все обійшлось мені в 300 гривень. Тоді нам казали: «Зберігайте чеки, можливо вам повернуть гроші», але звісно ніхто не повернув».

Ми опитали освітян з Кропивницького, як вони проходили медогляд. І тут ситуація різна. Хтось проходив безкоштовно, бо був у списку на профогляд, хтось – платив за всі послуги, дехто економив за рахунок направлення сімейного лікаря на флюорограму.

Ми звернулась за роз’ясненням до Департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА. Там повідомили, що медичні огляди та бактеріологічні дослідження освітянам має оплачувати роботодавець.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246 (зі змінами), роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійні та виробничо зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань.
Таким чином, керівники закладів освіти за рахунок бюджетних коштів (загальний, спеціальний фонд або інших джерел не заборонених законодавством) мають забезпечити безоплатне проходження працівниками медичних оглядів та бактеріологічних досліджень.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.