На скільки зросли ціни на Кіровоградщині

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2021 року порівняно з попереднім місяцем у Кіровоградській області становив 101%, з початку року – 109%, в Україні – 100,9% та 108,5% відповідно.
Найбільше (на 9,5%) подорожчало м’ясо птиці. На 5,6–0,8% зросли ціни на продукти переробки зернових, шоколад, макаронні вироби, рис, олію соняшникову, фрукти, харчовий лід і морозиво, свинину, рибу та продукти з риби, кондитерські вироби з борошна, інші продукти харчування, хліб, безалкогольні напої, кондитерські вироби з цукру, яловичину.
Індекс споживчих цін (ІСЦ) характеризує зміни у часі загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Він є показником зміни вартості фіксованого набору споживчих товарів та послуг у поточному періоді до його вартості у базисному періоді.
ІСЦ є найважливішим показником, який характеризує інфляційні процеси в економіці країни і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, аналізу і прогнозу цінових процесів в економіці, перегляду розмірів грошових доходів та мінімальних соціальних гарантій населення, рішення правових спорів, перерахунку показників системи національних рахунків у постійні ціни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.