Нове шкільне харчування: дітям не сподобалось, батьки задоволені

У Кіровоградській області 45% шкіл готують сніданки і обіди за рецептами Євгена Клопотенка. Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко. Нові норми харчування школярів затвердив кабінет міністрів з 1 вересня 2021 року.

У кропивницькій загальноосвітній школі №17 навчається 705 дітей, понад 200 з них харчуються у шкільній їдальні. Готувати за рецептами Євгена Клопотенка тут почали два роки тому. Нові страви дітям не подобаються, говорить кухарка Алла Заєць.

“Тому що діти люблять чай з цукром, булочку солодку. Приготували їм картоплю із зеленим горошком – вони не розуміють цю страву, кажуть – не подобається. Гречка з капустою – теж не подобається. З перших страв зовсім нічого не подобається, більше подобаються страви, що були раніше “.

Дуже складно говорити про революцію шкільного харчування лише у школі. Якби і родина виступала союзником змін щодо підходу харчування. Якщо говорити про сіль, цукор, овочі і фрукти, нам було би легше в плані смакового сприйняття дітей”, – говорить заступниця директорки школи №17 Наталія Філіппова.

Десятикласниці Єлизавета Прилєпова та Поліна Лапа не їдять страви, які готують у школі, їжу приносять з дому. Говорять, звикли до домашньої кухні.

Одинадцятикласниці Дарині Скрипник нове меню подобається, каже, воно змінилося на краще.

“Стало менше солі, відсутність цукру в чаї, стали смачніші гарніри. Мій улюблений – картопляний гратен, а перша страва – це борщ”.

Мама учениці школи Олена Греку вважає, що меню змінилось на краще: “Воно повноцінне. Кожного дня є каша, якісь овочі, м’ясо дуже часто і у великій кількості. Було спочатку важко переходити повністю на відмову від цукру. Пояснювала, вдома також ввела в звичку зменшити кількість цукру, і зараз в принципі немає проблем”.

Якими стравами урізноманітнилось шкільне меню, розповіла медична сестра Ірина Турчак. “Раніше у нас в меню були борщ, капусняк, пюре з котлетою, а зараз – чахохбілі, рибна юшка, рибні палички, картопляний гратен. Дуже багато вітамінів, фруктів, овочів“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.