Нові правила видачі інсуліну

Жителька селища Молодіжне Долинської громади проти доплати за інсулін, який 19 років отримувала безкоштовно. Була здивована, коли під час чергової виписки рецепту на інсулін почула, що має доплатити 15 відсотків від його вартості. У Національній службі здоров’я України пояснюють: з жовтня змінилась процедура отримання безкоштовного інсуліну.

Раніше на кожну область з держбюджету виділяли субвенцію на придбання інсуліну, дофінансовували територіальні органи влади на місцях. З першого жовтня за препарат платить Національна служба здоров’я.

В Кіровоградській області на цукровий діабет хворіють 29 тисяч людей, з них інсулін отримують шість тисяч дорослих і 197 дітей, розказала заступниця директора департаменту комунікацій Національної служби здоров’я Лілія Гудзь.

До кінця року на забезпечення інсулінами виділили 660 мільйонів гривень. Пацієнт бере рецепт, іде в аптеку, отримує свій препарат і конкретно в аптеку Національна служба здоров’я перерахує гроші. Усіх пацієнтів поділили на групи, так звані категорії, в залежності від клінічних показників і від соціальних груп. До якої групи відноситься пацієнт, визначає ендокринолог. Базові інсуліни в ін’єкціях доступні всім безкоштовно. Якщо пацієнт хоче більш комфортну форму, не ін’єкції, а шприц-ручки, картриджі, то він доплачує”.

Лікарка-ендокринолог обласної лікарні Неля Чернявська пояснила, які категорії пацієнтів можуть отримати інсулін без доплат.

“Діти, підлітки, вагітні, пацієнти, які отримують флаконні форми інсуліну, інсулін людського походження, які отримують аналоги, пацієнти з порушенням зору, з функціональним порушенням верхніх кінцівок. Інші категорії, згідно з постановою Кабміну, доплачують 15 відсотків від вартості препарату, тобто за одну шприц-ручку чи один картридж”.

Ольга Касьянова – завідувачка однієї з аптек Кропивницького, де за рецептом можна одержати інсулін, розповіла, що змінилось з жовтня.

“Нас фінансував місцевий бюджет. Виділялись гроші на місцеві поліклініки, а вони перераховували нам за відпущені препарати. За рік на нашу аптеку виділили майже три мільйони гривень. Нині звіти будемо подавати щомісяця”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.