Що знайшли у колодязях Великосеверинівської громади

Кишкову паличку та рекордний вміст нітратів знайшли під час аналізу води з колодязів та свердловин у Великосеверинівській громаді.

Як повідомили у громадській організації «Флора», на лабораторний аналіз відправили зразки води з чотирьох громадських джерел розташованих у селищах Созонівка, Велика Северинка, Петрове та Підгайці.

У Великій Северинці обстежили воду з громадського колодязя по вул. Гагаріна 53. Вода не відповідає вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 (нормативний документ, що встановлює гранично допустимі норми різних показників).

Зокрема щодо «загальних коліформ» (кишкові палички), загальній жорсткості та сухому залишку. Загальна жорсткість досягла – 23.38 моль\м3 (при нормі – не більше 10 моль\м3).

Сухий залишок склав – 1501.9 мг\дм3 (при нормі – не більше 1500 мг\дм3).

– Окрім того, цей громадський колодязь виявись «рекордсменом» по вмісту нітратів. ГО «Флора» досліджувала воду приблизно у 40 джерелах по Кіровоградській області, однак такого показника, щодо перевищення норми нітратів, поки ще не було визначено в жодному іншому колодязі чи громадському джерелі. Зразок води з колодязя по вул. Гагаріна у Великій Северинці містив – 550.17 мг\дм3 (при нормі – не більше 50 мг\дм3), – йдеться в повідомленні.

У селі Підгайці проаналізували воду з громадського колодязя по вулиці Тарана 11-А. Вода не відповідає ДСанПін 2.2.4-171-10 щодо загальної жорсткості та вмісту нітратів. Загальна жорсткість склала – 12.89 моль\м3. Нітрати – 187.3 мг\дм3.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.