Швидка – дорожче за таксі

Жителі Смоліного і працівники тамтешньої лікарні скаржаться на якість роботи екстреної медичної служби. Зокрема повідомляють, що медики зі “швидкої” вимагають у пацієнтів гроші за свої послуги, ще й дорожче за елітне таксі.

Одну з таких ситуацій, яка виникла минулого тижня, описала мешканка селища Яна Буланенко. За її словами, до лікарні звернулася 86-річна жінка з коронавірусом і низькою сатурацією легень – 84%. Вона потребувала негайної госпіталізації і стаціонарного лікування. Пацієнтку направили до найближчого закладу для ковідних хворих – у КНП “Добровеличківська центральна районна лікарня”.

Головлікаря закладу Петра Гинькута попередили про необхідність прийняти нову пацієнтку і він дав розпорядження готуватися до її прибуття. Постало питання про те, як подолати близько 40 км шляху від Смоліного до Добровеличківки з найменшою шкодою для хворої і мінімальним ризиком для супроводжуючих (медпрацівників).

Єдиним розумним і законним рішенням у цьому випадку було викликати спецтранспорт. Тому, за словами Яни Буланенко, керівництво Смолінської медико-санітарної частини спільно з лікарем хворої бабусі телефоном звернулися за допомогою до очільника обласного Центру екстреної медичної допомоги Олександра Ярошенка.

У свою чергу директорка Смолінського ЦПМСД Марія Дударчук, переймаючись долею своїх пацієнтів, була змушена повідомити про постійні проблеми з викликом “оплачуваної швидкої” голові обласної ради Сергію Шульзі:

Він у нас недавно був. На зустріч зібрався колектив лікарні і всі незадоволені такою співпрацею. Він обіцяв розібратися, бо так просто неможна робити. Я не знаю, чим вони (Центр екстреної медичної допомоги) там керуються, здираючи гроші з людей. Але треба навести порядок”.

А доки медичні установи шукають поміж собою винного, елементарна послуга виклику “швидкої” стає все менш доступною для пересічних громадян.

Агов, схаменіться! Мабуть звичайним таксі було б в рази дешевше доїхати до лікарні, аніж медичним транспортом, який призначений для подібних випадків?! Виходить, таке собі далеко не дешеве задоволення наше екстрене медичне «таксі»?!” – підсумовує жителька Смоліного Яна Буланенко, яка на власному досвіді перевірила якість пореформованої “швидкої” допомоги.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.