Сімейний лікар організував день вакцинації від грипу

У Кропивницькому сімейний лікар Сергій Баранов влаштував для своїх пацієнтів день вакцинації. За шість годин щепив від грипу 70 містян.

Вакцинація від грипу не входить до обов’язкового календаря щеплень, але є рекомендованою Міністерством охорони здоров’я, вона не має нічого спільного із вакциною від коронавірусу та захищає тільки від чотирьох штамів вірусу грипу, говорить лікар Сергій Баранов:

“Торік щепили 150 людей, ніхто з них на грип не захворів”.

Перед вакцинацією лікар оглядав пацієнтів та вимірював температуру. Щеплення робили однією з трьох видів вакцин, дозволених в Україні. Вакцина зберігається в холодильнику.

Закупили близько 500 доз вакцини. За нами зберігається ще тисяча доз, при необхідності, ми зможемо їх отримати і зробити максимальний комфорт для наших пацієнтів, щоб вони не бігали по місту із сумками-холодильниками. Я не дуже впевнений, що завжди дотримується температурний режим під час зберігання”.

За словами лікаря, після вакцинації людина може відчувати протягом трьох днів легкий дискомфорт в місці уколу, сонливість, невелику ломоту в тілі.

Кропивничанин Олег Удовичко сказав, що купив вакцину за 400 гривень.

“Минулого сезону я за 375 гривень купляв її в аптеці. Зважаючи на інфляцію, вважаю, що це нормальна ціна. Торік я її сам купував і привозив в термобоксі, а цього року вона одразу є в сімейного лікаря”.

У родині Буберенків щепитись вирішили батько, мама і син.

“Почуваю себе чудово, вакцинувати сина вирішили через те, що позаминулого року ми з чоловіком були вакциновані, а сина не щепили. Він дуже тяжко переніс хворобу, ми його ледь не втратили і через це вирішили вакцинуватися всією сім’єю”, – розповіла Наталія Буберенкова.

Вакцинація від грипу дозволена дітям з шести місяців, каже лікар.

“З шести місяців до дев’яти років вводиться дві дози вакцини, якщо попередні роки не робили щеплення. Із дев’яти років і далі вікового обмеження не існує, проводиться одна доза”.

За словами головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, випадків грипу на сьогодні в регіоні не фіксували. Торік захворіли 97 жителів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.