“Слуги”через Держгеокадастр привласнили землю на Кіровоградщині

У Пантаївській громаді Кіровоградської області 68 га землі опинились в руках оточення «слуг народу» під час передачі державних ділянок місцевим органам влади.

10 грудня 2020 року Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області видало наказ, за яким Пантаївська селищна рада отримала земельні ділянки державної власності загальною площею 1506,36 га. Всі ці землі розташовані на території Бандурівської та Диківської сільської ради.

Один із земельних масивів, площею 68 гектар, обласне управління Держгеокадастру перед цим поділило на малі ділянки по два гектари з подальшою їхньою приватизацією.Через це Пантаївська селищна рада і бюджет новоствореної громади втратили мінімум 270 тисяч гривень орендної плати щороку”, – розповідає староста села Диківка Володимир Андрієнко.

При цьому 186 тамтешніх жителів так і не отримали законних наділів. Очікувана вартість 1 гектару землі після відкриття ринку на Кіровоградщині – 32 тисяч гривень. Тож ті, хто приватизував земельний масив на 68 га, потенційно можуть виручити за неї понад два мільйони гривень.

На наказах про поділ земельних ділянок стоїть підпис Оксани Панченко, екс-очільниці Держгеокадастру у Кіровоградській області. Саме вона дуже оперативно “нарізала” ці 68 гектарів.

В.о. начальника Держгеокадастру Олег Сліпачук не виявив бажання спілкуватись із журналістами. На запит із проханням надати заяви осіб, що отримали ці землі, в Держгеокадастрі відповіли відмовою.

Після того як “щасливчики” безоплатно від держави отримали свої наділи – вони одразу почали їх продавати в одні руки, дуже тісно пов’язані з партією “Слуга народу” на Кіровоградщині.

У людей ці земельні ділянки скупила одна особа – Іванець Аліна Євгеніївна. 32 діляночки вона скупила, і їх почали об’єднувати в одну. Люди, скоріше за все, на мою думку, підставні. Якщо одна людина потім скупила”, – ділиться своїми думками землевпорядник Пантаївської селищної ради Олена Лазаренко.

Іванець Аліна Євгеніївна (21 рік) – студентка, молода художниця, з недавніх пір, якщо вірити її ФБ-сторінці, переїхала до міста Ванкувер в Канаді, і працює в компанії “McDermott + Bull”, але в українських ЗМІ з’являлась переважно як фігурантка земельних скандалів.

Так, у 2019 році Аліна зі своєю мамою Людмилою Бойченко через суд намагалась домогтися видачі будівельних паспортів для забудови території парку Аксьонкіної у Кропивницькому.

Дівчина, незважаючи на юний вік, має у власності чимало землі, окрім вже згаданої Диківки, у селах Надлак, Мар’ївка та у місті Кропивницькому – загалом 53 ділянки. Також вона значиться співзасновницею ТОВ “Альфа-Енерго-Актив”, яким керує Людмила Бойченко, її мати.

Бойченко Людмила Миколаївна, дівоче прізвище Згривець, окрім згаданого підприємства, має стосунок до ще близько 30 підприємств, у власності близько 30 земельних ділянок. Крім іншого, вона очолює ще одне підприємство – ПП “Альфа-Земпроект”. Саме це підприємство і здійснювало поділ спірної земельної ділянки у селі Диківка.

Згривець Федір Іванович – дядько Людмили Бойченко, засновник родинного агробізнесу на Кропивниччині, директор і власник близько 40 агрофірм, працював головою Кіровоградської РДА та заступником голови ОДА, балотувався в депутати від Блоку Юлії Тимошенко, був депутатом облради від Фронту Змін та Кропивницької міськради від Блоку Петра Порошенка.

Син, Руслан Згривець, продовжує справу батька в агробізнесі, донька, Людмила Згривець – депутатка Кропивницької міськради від “Слуги народу”.

“Проблемну” землю вже почали обробляти представники саме їхнього агрохолдингу. Як пояснив Руслан Згривець, його підприємство просто “надавало послуги з обробітку землі”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.