Соколівський кар’єр працює без дозволів

Ввечері 17 вересня  у Соколівському зібрались місцеві жителі на зустріч з представниками місцевого кар’єру. Місцеві жителі стверджують, що підприємство не має жодних дозволів на видобуток та розробку надр, проте працює і вдень, і вночі. Від вибухів руйнуються житлові будинки, лякаються діти.

–  Не можу спати ні вдень, ні вночі. На можу нічого садити, бо все пилом вкривається і пропадає. А чим ми дихаємо, діти. Адже пил гранітний дуже шкідливий, – каже мешканка Соколівського Анна Панченко.

Сільська голова стверджує, що підприємство не допускає на свою територію жодної перевірки. А місцеві жителі кажуть, що їх 10 років не пускають на підприємство.

– Був лист, що в керівника не було часу зустрітися, – додає місцева мешканка.

Директор підприємства переконує, що всі дозволи у них є і пропонує сформувати ініціативну групу з місцевих жителів та депутатів. З групою директор підприємства готовий зустрітися і розробити по пунктах план дій із зауваженнями.

–  Ми будемо працювати в законному руслі. Ми зберемося, запросимо представників громади, перевіримо всі їх дозвільні документи, які, як вони кажуть, у них є і на яких підставах вони працюють, – звернулася до присутніх сільська голова Соколівської громади Інна Завірюха.

При цьому каже, що змінюються лише назви підприємства. Натомість представник цих підприємств усі ці роки залишається незмінним – Гліб Підковський.

На зустрічі в Соколівці він представився, як довірена особа керівника підприємства «Гранторг» Сергія Богданова по земельних питаннях.  Йдеться про питання відведення земельної ділянки 2 га.  Вже 23 вересня підприємство проситиме про виділення цих гектарів землі на яких розміщені дробильні установки.

Нагадаємо, проблема з кар’єром  існує вже роками. Фактично зараз мешканці Соколівського живуть у притул до небезпечного промислового об’єкта, який працює навіть вночі. Люди неодноразово звертались до правоохоронців, мають на руках стоси документів, але кар’єр, попри відсутності дозволу на користування надрами, продовжує роботу.

Мешканці неодноразово знімали на відео вибухові роботи, записували звуки роботи кар’єру вночі і викликали Екоінспекцію, щоб зафіксувати порушення, але дивним чином в дні приїзду інспектора кар’єр завжди не працює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.