Твір Кропивницького автора видали у столиці

У 2021 році у Київському видавництві “КМ-Букс” вийшла книга письменника із Кропивницького В’ячеслава Дударя під назвою “Щурячий ген”. У 2019 році вона отримала перемогу в літературному конкурсі від видавництва у номінації Література для дорослих”.

В’ячеслав Дудар написав вісім книг. “Щурячий ген” – перша, яка здобула перемогу на конкурсі.

Письменник каже: раніше писав російською, нині освоює та перекладає на українську мову. Книга, яка виграла конкурс, про війну на Донбасі, але не тільки про неї.

У головного героя роману товариш гине на Донбасі. У день похорону виявляється, що двох загиблих переплутали через опіки обличчя та привезли в нерідні міста. Тепер родинам доведеться ховати дітей двічі. Шокований, герой вирішує добровольцем піти на фронт, але там він зіткнеться не тільки з героїзмом, а й з усіма гріхами, притаманними людям і за мирних часів: пристосуванством, здирництвом, зрадою. Як вижити, потрапивши в полон разом з колишнім побратимом, який готовий продати тебе ворогу? А головне, як не втратити людського обличчя?”

За словами письменника, сюжет роману частково взяв з реальних подій, зокрема, що переплутали загиблих. Решта історії – вигадана, але наближена до реальності.

Я розмовляв з людьми, які воювали на війні, багато читав. У мене багата уява, без неї письменнику ніяк”.

Над книгою автор працював майже два роки. “Щурячий ген” переміг на літературному конкурсі у 2019 році, через карантин, її видали з затримкою у 2021 році. Презентували на “Книжковому Арсеналі” в Києві. В конкурсі від видавництва “КМ-Букс” брали участь понад 400 авторів з усього світу. У номінації “Література для дорослих” – понад 200 письменників.

Я навіть не очікував, що переможу, так як писав російською і роман “Щурячий ген” перекладав на українську. У 2019 році в мене було мало часу, тому переклад вийшов не дуже хороший. Потім я доопрацьовував, мінімум двічі переглядав кожне слово, кожну літеру. Потім працювали редактор з коректором і вже видали готовий продукт”.

Письменник каже: постійно бере участь у різноманінтних літературних конкурсах. Має диплом “Коронації слова” за 2018 рік.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.