У Кропивницькому облаштовано ще один корпус для лікування хворих на ковід

У Кропивницькому в обласній лікарні облаштували ще один корпус для ковідних хворих. Це додаткові 80 місць. Так вирішили, бо збільшилась кількість пацієнтів з коронавірусом.

У новому корпусі облаштували одне з інфекційних відділень лікарні. Завідувачка відділення Ірина Єрмолицька розповіла, хоча відділення на 80 місць, тяжких хворих має бути не більше шести. 8 листопада – у відділенні таких 15.

 Коронавірус має перебіг не такий, як у минулому році – з дуже прогресуючою дихальною недостатністю, тож побільшало тяжких хворих. У відділенні не вистачає кисневих апаратів і точок. Кисню вистачає, але він не проведений. Концентратори ми позбирали з усієї лікарні, їх 41″.

У приміщенні першого інфекційного відділення лікарні – 33 кисневих ліжка. Усі вони зайняті, сказала завідувачка відділення Олена Смірнова.

 Вірус той самий, але це вже геть інша хвороба. Вона вражає геть інші вікові категорії, перебіг складний. Рік тому була категорія десь 30-50. Нині у відділенні більшість пацієнтів 80+. Більшість лабораторних показників, які ми враховували для лікування ще рік тому, не працюють. Тому знову вчимось лікувати.”

У відділенні анестезіології з дев’яти пацієнтів семеро на апараті штучної вентиляції легень. Дихати без кисневої підтримки вони не можуть. Тут лежать пацієнти у важкому стані, говорить його завідувач Остап Сабат.

 Ковідних хворих стало більше, їх фізично не було куди класти. Тому нашу реанімацію перепрофілювали під ковідну. Нині вона на дев’ять ліжок. Якщо хворих буде більше, можливо стане на 12-15″.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.