У Кропивницькому повністю вакцинувались чотири колективи освітян

У двох кропивницьких школах та двох дитячих садках колективи стовідсотково вакцинувались від коронавірусу. 89% – щеплені першою дозою. Такі дані назвала начальниця міського управління освіти Лариса Костенко.

Дитячий садок №24

За словами директорки Раїси Кравченко, у дитсадку вакцинувались всі, хто не має протипоказань. З 59 працівників двоє мають довідки про протипоказання до щеплень:

”Розповідали, пояснювали, які можуть бути наслідки. Проводили виключно роз’яснювальну роботу”.

Вихователька Неля Моклюк сказала, що вакцинуватись ніхто не змушував, зробила це добровільно.

Донька кропивничанки Галини Спірідонової ходить у цей дитячий садок. Жінка не знала про те, що усі працівники вакциновані від коронавірусу:

”Батькам спокійніше, коли діти в оточенні вихователів, які вже щеплені”.

Великобалківська гімназія

В гімназії працює 41 людина, 21 з яких – вчителі. Діти, на момент зйомок, були на канікулах.

Директорка гімназії Інна Базеко розповіла, що зі шкільною медсестрою щодня проводили роз’яснювальну роботу:

”Напевне, люди поступово почали розуміти, що це найефективніший засіб захистити, перш за все, себе. Принципова наша позиція така, що діти мають навчатися оффлайн, бо це і спілкування, і соціалізація, і краще засвоєння матеріалу”.

Медсестра гімназії Лариса Єременко розповіла, що вакцинувалась сама і заохочувала колег.

Вчителька географії Альона Мороз сказала, що її ніхто не змушував щепитись:

”Сама вирішила, чоловік мене підтримав – теж зробив. І батьки зробили, і свекри. На батьківських зборах ми повідомили, що колектив вакцинований на 100%”.

Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко сказав, що в питанні вакцинації потрібно зберегти баланс прав вакцинованих і невакцинованих:

”Якщо людина не хоче вакцинуватись – це її власне бажання, але вона не має спілкуватись з людьми, які не мають визначеного статуса. Це так само, як червоне світло світлофора – воно не забирає права переходити дорогу, але, фактично, всі мають рухатись за правилами, бо буде хаос. Тому це не питання права чи позбавлення прав, а урівноваження. Вакцинація добровільна. Але якщо ми говоримо, що 95% пацієнтів стаціонарів – невакциновані люди, то є здоровий глузд”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.