У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти

Вимагали не ухвалювати законопроекти №3663 та 2743, що передбачають зміни в управлінні грошима Фонду соціального страхування. Зі слів співорганізатора акції Павла Семича, через них можуть забрати виплати за захворювання, отриманні під час роботи.

На площу Героїв Майдану у Кропивницькому вийшли сотня людей. Вважають, що переведення грошей Фонду соціального страхування до загального бюджету України може призвести до заборгованості з виплат. Через цей фонд колишні гірники отримують компенсацію за хвороби, набуті під час роботи.

Павло Семич сказав, якщо законопроєкти ухвалять, шахтарі не зможуть її отримувати: ”Фонд – це недержавна структура. За одним законопроєктом його хочуть перевести у державний бюджет, за іншим – об’єднати з Пенсійним фондом. Дві соціальні виплати в одному фонді вам платити ніхто не буде”.

Юрій Гаранчук працював на Інгульській шахті 22 роки. Крім пенсії, отримує 8,5 тисяч гривень компенсації. Чоловік розповів, що вийшов відстояти свої права.

Учасники акції підготували звернення до спікера Верховної Ради та президента.

До протестувальників вийшов заступник голови обласної адміністрації Андрій Лісота. Сказав, що в адміністрації підтримують вимоги учасників акції:

 ” Ми детально вивчили питання по обох законопроєктах. Обласна державна адміністрація звернеться до депутатів обласної ради щодо підтримки. І будемо далі працювати з фракціями у Верховній Раді”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.