В Кіровоградській області зросла захворюваність дітей на туберкульоз
Про це розповіла директорка обласного фтизіопульмонологічного медичного центру Галина Горенко. За її словами, за десять місяців 2021 року захворювання діагностували у 17 дітей до 14 років та в одного підлітка.
Виявити туберкульоз у маленьких пацієнтів складніше, ніж у дорослих, не кожна дитина зможе розповісти про симптоми, які її турбують.
Ми повинні приділяти більше уваги дітям з групи ризику. та робити їм проби Манту. Якщо у дитини є зростання туберкулінової проби, батькам треба терміново звернутися до лікаря-фтизіатра, щоб пройти обстеження на латентну туберкульозну інфекцію та активний туберкульозний процес. При латентній туберкульозній інфекції ми пропонуємо провести курс специфічної хіміопрофілактики”.
За словами Галини Горенко, якщо у дитини є скарги із підозрою на туберкульоз – в області можна пройти обстеження молекулярно-генетичним методом.
З листопада в Кіровоградській області, в рамках пілотного проекту, у дітей молодшого віку та для дітей, які не можуть виділяти мокротиння, будемо проводити обстеження калу на молекулярно-генетичне дослідження. Я хочу, щоб про це знали лікарі, батьки, які мають дітей із підозрою на туберкульоз, адже дуже важливо провести цей вид дослідження”.
Діагностуватимуть туберкульоз за допомогою квантіферонового тесту, коштує він майже три тисячі гривень. Нині такі дослідження для дітей роблять безкоштовно за гроші Глобального фонду. “Це потрібно для того, аби чітко зрозуміти, яким дітям необхідна специфічна хіміопрофілактика, щоб далі не було розвитку туберкульозу”.
Галина Горенко сказала, що на сьогодні Кіровоградська область забезпечена усіма препаратами для лікування як чутливого, так і хіміорезистентного туберкульозу. Лікування захворювання безкоштовне.