Відповідальність за опалювальний сезон лежить на очільниках міст

У місті Світловодськ Кіровоградської області у повному обсязі досі не вирішене питання із подачею тепла до житлових будинків. Станом на сьогодні, без опалення залишається понад 20 будівель. Про це під час брифінгу повідомила голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Марія Чорна.

Вся відповідальність за опалювальний сезон на території лежала і лежить по всій Україні на очільниках міст. Тобто, органи місцевого самоврядування мають вжити всіх заходів, щоб вчасно отримати всі розпорядчі документи на запуск опалювального сезону. На жаль, маємо єдине місто в області, де влада не може врегулювати це питання й доводиться втручатись і нам”, – зазначила, зокрема, Марія Чорна.

Зазначимо, що централiзоване теплопостачання у Свiтловодську забезпечує приватне пiдприємство – “Свiтловодськпобут”, яке й має займатися ліквідацією поривів, ремонтами зношених мереж та, зрештою, забезпеченням теплопостачання. Натомість нормально увійти в опалювальний сезон не вдалося. Світловодчани скаржаться на холод в оселях, міський голова апелює до “Світловодськпобуту”, а на підприємстві нарікають на відсутність інвестиційної складової у тарифі. В ОДА ж кажуть – давали поради, проте до них не дослухались.

На уточнююче питання, чи повністю голова ОДА покладає відповідальність за колапс із опаленням у Світловодську на місцеву владу й підприємство, Марія Чорна зазначила наступне:

Так. Вони разом – міська влада й “Світловодськпобут”-  мали почати ще з травня готувати мережі до опалювального сезону. “Світловодськпобут” мав би теплові мережі приводити у відповідність, а міська влада мала б забезпечити промивання батарей в будинках. А зараз комісія заїжджає в школу, а там холодні батареї”.

І додала:

Там же не просто мер має нести відповідальність. Я не говорю, що це мер. Є ціла команда, є управління ЖКГ. Він би мав притягнути до відповідальності когось із своїх фахівців, хто не забезпечив… Вони мали б виходити на “Світловодськпобут”, бути з ними на контакті. Не я зараз зранку і ввечері з усіма, а це мав бути хтось із його команди”.

За словами Марії Чорної, їй демонстрували документи, які свідчили про готовність до опалювального сезону. Згодом з’ясувалось, що реальність інша.

Наразі в Світловодську працюють додаткові бригади. В ОДА розраховують, що до кінця місяця всі будинки будуть опалюватись.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.