Війна за землю на Лісопарку

Ідею будівництва готелю біля озера Котяче око, що на Лісопарку, не покидає ТОВ «ГРІН ГОТЕЛЬ».

Схоже, фірма реєструвалась саме під цей проєкт. Вона створена рік тому, записана на кропивничан Сергія Леонідовича Тарана, Андрія Сергійовича Плохотнюка та Рабдєва Романа Олексійовича, він же й директор. Згідно з Держреєстром, вони зробили внески до статутного фонду по трохи більше 300 тис. грн кожен. Приблизно таким є грошовий еквівалент кожної земельної ділянки, які об’єднали в одну під місце для готелю.

Що про них відомо? При реєстрації бізнесу Сергій Таран зазначав прописку в багатоповерхівці по вулиці Попова. Раніше він значився співзасновником аграрного підприємства «Інвест Грін». Нині на ньому ще ФОП, основним видом діяльності якого вказана роздрібна торгівля. Андрій Плахотнюк також має ФОП з кведом будівельно-монтажних робіт.

Навесні це підприємство звернулося до міської ради Кропивницького з проханням затвердити проєкт землеустрою шляхом зміни цільового призначення земельної ділянки по вул. Холодноярській (кадастровий номер 3510100000:067:04760246).

Земля на березі озера, яка зараз має площу 3000 м кв. виділялась під будинок, проте фірма просила мерію визначити ділянку як призначену під громадську забудову (з видом використання – розміщення готелю). У міськраду навіть приносили проєкти майбутніх апартаментів.

Ймовірна забудова «легень міста», як називають у Кропивницькому Лісопаркову, спричинила хвилю обурення містян та екоактивістів. Начальник міського земельного управління поспішив заявити ЗМІ, що підприємці без погодження мерії змінили вид призначення землі.

Проєкт рішення міськради про зміну основного цільового призначення вказаної ділянки навіть не знайшов підтримки у депутатів. Хоча до винесення проєкту на сесію, інше міське управління, а саме архітектури та містобудування, погодило його без зауважень.

Вже після розголосу міська архітектура відмовила ТОВ-ці видати містобудівні умови – документацію, що дозволяє почати процедуру будівництва об’єкту. Мовляв, бо фірма сама змінила цільове призначення. Проте вже тоді це називали поганою міною при успішній грі. Адже такі відмови успішно оскаржуються у судах.

Тож очікувано «ГРІН ГОТЕЛЬ» пішов до суду. І так же очікувано Кіровоградський окружний адмінсуд в особі судді Юрія Пасічника після відзначення Дня незалежності України ухвалив визнати відмову управління протиправною та зобов’язав повторно розглянути заяву ТОВ-ки з урахуванням суддівських висновків.

Окрім висновку у рішенні суду виписано деталі набуття цим підприємством вказаної ділянки у власність, історію виділення землі на Лісопарку та спроби цьому завадити. Вважаємо це показовим прикладом, який демонструє схему дерибану земель рекреаційного призначення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.